Vegan Burger Ve Sandvİçler İçİn 100 Tarİf (Paperback)

Vegan Burger Ve Sandvİçler İçİn 100 Tarİf By Banu Demir Cover Image

Vegan Burger Ve Sandvİçler İçİn 100 Tarİf (Paperback)

$41.97


Backordered
(This book cannot be returned.)

Sandvi ler, d nya apında hazırlanan en ok y nl yiyeceklerden biridir. Genellikle et, tavuk, balık, peynir, sebze veya diğer malzemelerle doldurulmuş bir veya iki dilim ekmekten oluşurlar. Ekmek, eşitli şekil ve boyutlarda ve neredeyse sınırsız eşitlilikte dolgularda gelir. Sonu olarak, sandvi ler kullanım ama larına g re eşitli şekillerde sunulmaktadır.

Sandvi lere gofret, şifon (rendelenmiş) marul, su teresi, j lyen lahana veya havu eşlik eder. Sandvi ler beyaz ekmek, esmer ekmek, Fransız somunu, k k ekmekler veya tekne şeklinde ekmeklerle yapılır. Sandvi eşitleri


1. basit sandvi

2. A ık Sandvi


Sandvi rnekleri:

- Sandvi Kek: - Bunlar buzlu keklere benziyor ve yuvarlak ekmek somunlarından yapılmışlar. Tereyağı, peynir ve diğer malzemelerle yapılan yumuşak krema iki veya yuvarlak dilim halinde dilimlenir. Kek gibi, dilimler halinde kesilir.

- Somun: - Somun ekmek uzunlamasına dilimlenir, daha sonra bir somun sandvi yapmak i in doldurulur ve katmanlar halinde buzlanır. Ekmeğin zerine dilimleyerek servis edilir.

- Fırıldak: - Ekmek, bir fırıldak sandvi i yapmak i in uzunlamasına dilimlenir. Tereyağı ve zıt renkteki yumuşak dolgu, ekmeğin zerine eşit şekilde yayılır.

- Kurdele: İki farklı renkte ekmekle yapılır. İki dilim esmer ekmek ve bir dilim beyaz ekmek veya tam tersi. Sandvi leri yapmak i in iki farklı renkte dolgulu dilim ekmek kullanılır. İnce şeritler halinde kesilerek servis edilir.

- ift Katlı Adından da anlaşılacağı gibi, ilk dilim dolguyu ve ikinci dilim tereyağını i eren dilim kullanılır. nc dilim servis yapmadan nce marul, domates ve salatalık ile doldurulur.

10

- Bahis i: Bir ızgara biftek, tereyağlı bir rulo veya Fransız hardalı ile yayılmış Fransız ekmeği arasına sıkıştırılır.

- Broadway: Bu sandvi iki kat kızarmış ekmek, somon f me, rendelenmiş marul ve dilimlenmiş katı yumurtadan oluşur. Mayonez eşlik ediyor.

- aylı Sandvi ler, kabukları ıkarılmış ve i leri gen şeklinde kesilmiş ince ekmek dilimleriyle yapılır.

- Izgara Sandvi Bu sandvi i yapmak i in iki dilim ekmeği dolguyla doldurun, ardından bir semender veya ızgarada ızgara yapın. Buharda servis edilirler.

- Kanepeler, lezzetli bir tada sahip k k yiyecek par alarıdır. Sıcak veya soğuk olarak servis edilebilirler.

- Zakuski: Bunlar, etli j le ile kızarmış ekmek zerine f me balık gibi geleneksel dolgularla yapılan kanepelerdir.

Sandvi Par aları

- TABAN: Sandvi lerde taban ekmek, somun ve diğer benzer ğeleri i erir.

- S r lenler, malzemeleri birbirine bağlamak i in kullanılan mayonez veya hollandaise sosu gibi yağlı ve aromalı tereyağı veya em lsifiye edici maddelerdir.

- Dolgular: Sandvi lere farklı bir tat vermek i in sebze, et par aları veya meyveler gibi dolgular kullanılabilir.

- Soslar: Sandvi yapmak i in bir ok farklı sos t r kullanılabilir, ancak en yaygın olanları mayonez, domates sosu, hollandaise ve salata sosudur. Pansuman dolgularla karıştırılır ve yemeklerin yanında da servis edilebilir

Product Details ISBN: 9781837625604
ISBN-10: 1837625603
Publisher: Banu Demir
Publication Date: September 6th, 2022
Pages: 212
Language: Turkish